• ISIC karty pre prvákov

Pre všetkých, ktorí majú záujem o ISIC kartu:

1. vybavite si ju na : https://isic.sk/platbaskoly/

2. v septembri Vám ju odovzdáme v škole ( prineste si malú fotografiu)

3. žiaci vyšších ročníkov - stačí Vám si zakúpiť známku na ďaľší školský rok - a aktivovať si to vo vestibule školy

• Prebijem sa, lebo sa prebiť chcem!

To je výrok M.R.Štefánika, ktorý inšpiroval aj nás, účastníkov 3. ročníka Medzinárodného pochodu k pocte M.R.Štefánika. Pochod sa konal dňa 22.7.2023 v Brezovej pod Bradlom. Pochodu sa zúčastnili žiaci odboru Ochrana osôb a majetku - Michaela Medvecká, Lukáš Račko, Viktor Križan, Stanislav Kanich a ich rodinní príslušníci. Počasie nám prialo, nálada bola výborná. Hneď na štarte sme sa stretli s prezidentom SOV p. Antonom Siekelom, ktorý nám poprial veľa šťastných kilometrov. Na ceste sme stretli príslušníkov armády Nemecka a Slovinska, ktorí sú súčasťou jednotky NATO na Slovensku. Tiež sme stretli vojakov OS SR a vojakov armády Českej republiky. Prezreli sme si rodný dom M.R.Štefánika v Košariskách aj s výkladom pani sprievodkyne. Z Košarísk sme sa prebili až na Bradlo, kde je M.R.Š. pochovaný. Z Bradla sme sa poobzerali po kúsku našej krásnej vlasti a prebili sme sa až do cieľa v Brezovej. Trasa mala cca 14 kilometrov. Dohodli sme sa, že o rok dáme 20 kilometrov. Pevne verím, že sa k nám pridajú ďalší. Ako sme sa ráno s úsmevom stretli, tak sme sa aj rozlúčili a popriali si pekné leto. Chcem ešte raz poďakovať účastníkom za účasť, ale aj za reprezentáciu odboru a školy.

HORÁM ZDAR!      P.F.

• OOaM 2023

• V dňoch 5.-9.6.2023 prebehla súvislá odborná prax pobytovou formou v priestore Tesáre - Nové mlyny. Veríme, že všetkých 59 ziakov odboru OOM si prišlo na svoje. O to sa postaral celkom pestrý program. Touto cestou sa chceme poďakovať príslušníkom OR PZ v Topoľčanoch, súdnemu lekárovi z FN v Nitre za super prednášku, príslušníkom Vojenskej polície OS SR, príslušníkom 11.brigády Vzdušných síl a 12. mpr. OS SR z Nitry. Rovnako vďaka patrí aj p. Matúšovi Balážovi z firmy Promanox s.r.o. - Nightgearsolutions, za super prednášku o nočnom videní a jeho praktickom využití pri plnení taktických úloh. Pobyt splnil svoj cieľ a už teraz sa tešíme na budúci školský rok.

• Slávnostné vyhodnotenie školského roka 2022/2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Slávnostné vyhodnotenie školského roka 2022/2023.

Posledný deň pred letnými prázdninami sa už tradične konalo slávnostné vyhodnotenie školského roka. Na vyhodnotení boli ocenení žiaci, ktorí dosahujú výborné študijné výsledky, sú úspešní v školských, okresných a krajských kolách predmetových olympiád a športový súťaží, podieľajú sa na ekoprojektoch, ale aj žiaci, ktorí šíria dobré meno školy a sú úspešní v mimoškolských aktivitách, najmä v športe.

Pochvalu riaditeľky školy daným žiakom udelila p. riaditeľka Ing. Dana Kročková, PhD. - spolu so svojimi zástupkyňami: Ing. Denisa Petráková a Oľga Pechová

Ocenení študenti: I.A - Denis Imre, Filip Mikulášik, Michaela Medvedcká,
            I.B - Monika Antaličová, Samanta Barčáková,Vanesa Rigová, Lea Šebokova,
            I.C - Jozef Récky, Peter Szorád, Timotej Moravec,