• Tak veľa kníh a tak málo času.”― Frank Zappa

• Koncom októbra a začiatkom novembra absolvovali žiaci 1. ročníkov študijných odborov našej školy v rámci predmetu slovenský jazyk a literatúra odborné exkurzie zamerané na informačnú výchovu v Krajskej knižnici Karola Kmeťka v Nitre. Žiaci získali užitočné informácie o službách, ktoré uvedená bibliografická inštitúcia poskytuje. Oboznámili sa s knižným a knižničným fondom, prácou jednotlivých oddelení, poskytovanými službami, resp. spôsobom, akým sa realizujú absenčné a prezenčné výpožičky kníh. Vyskúšali si aj vyhľadávanie požadovaných knižných titulov v elektronickej databáze. Súčasťou prednášky bol tréning pamäte a psychomotorických zručností. Žiaci mali možnosť zaregistrovať sa ako čitatelia s výraznou finančnou zľavou. Každý registrovaný čitateľ má nárok využívať všetky služby, ktoré pracovníci knižnice zabezpečujú, napríklad zapožičať si knihy, dať si vypracovať rešerš na určenú tému, ale aj čítať elektronické knihy z pohodlia svojho domova.

• Halloveenska party

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Halloveenska party.

Štrašidelnú zábavu - Halloweensku párty 2022 - dnes pripravila pre nás všetkých žiacka školská rada pod vedením Mgr. Borisa Lacsného,PhD. Užili sme si ju všetci..... aj pedagógovia sa pridali. Bola výborná nálada...

• Zatmenie slnka

• Dňa 25.10.2022 sa II.F zúčastnila prednášky kolegov Mgr.Borisa Lacsného, PhD. a Mgr. Alexandry Polčíkovej  Zatmenie Slnka 2022 a pozorovania. Študenti pozorovali tento krásny prírodný úkaz pomocou zváračských skiel a jednoduchého zariadenia Camera Obscura.

Zatmenie bolo pozorovateľné vo svojom maxime o 12:26 a ako uvádza portál www.imeteo.sk, na Slovensku dosiahlo hodnoty 45%.

Z pozorovanie si môžete pozrieť aj fotky, ktoré sa podarilo urobiť študentom Sebastiánovi Synakovi a Matejovi Pintérovi.

• MVCF 2022 , Žilina

• Naj.. podnikateľský zámer - MVCF 2022

U nás to žije …

Dievčatá zo IV.B študijného odboru obchod a podnikanie Bianka Lacková , Alexandra Hrušková  a Noemi Buchlovičová poslali do súťaže podnikateľský zámer št. firmy
            Bianca - kaviareň pre nepočujúcich.
            Získali 6. miesto za naj.. podnikateľský  zámer.
            Vyhodnotenie bolo na medzinárodnom veľtrhu cvičných firiem v Žiline v areáli podniku KIA.

A ešte aj 8. miesto za ďalší podnikateľský zámer Sabína Szpárová zo IV. B za št. firmy GREENHOPE

Dievčatá ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy, firmy a samých seba. Urobili ste nám veľkú radosť, ale hlavne Ing. Jožke Bánovskej.

10. ročník súťaže „Najlepší podnikateľský zámer žiakov cvičných firiem s medzinárodnou účasťou.

• Zlaté nožnice 2022 BA

• Súťaž ZLATÉ NOŽNICE 2022 #INTERBEAUTY v Bratislave
            • Dňa  21.10.2022 sa konala súťaž  ZLATÉ NOŽNICE 2022 #INTERBEAUTY v Bratislave:
            • Našu školu reprezentovali:
              • Pánsky módny strih - Patrik Novák - I.F

Pin up girl - Vanessa Krajčovičová - IV.B - kozmetička a vizážistka

Komerčný svadobný účes - Natália Krajčovičová - II.F

Nielen svadobný účes a líčenie, ale aj svadobné šaty sú veľmi dôležite v tento deň. Preto naša veľká vďaka patrí : svadobnému salónu DIAMONT v Nitre.

• Bol to dlhý a náročný deň.

• Ďakujeme súťažiacim za skvelú reprezentáciu a nádherné práce.

• Podakovanie patrí aj: Mgr. Soňa Potocká, Mgr. Jana Kanianska, Mgr. Mária Kováčová

• Kalokagatia 2022 - krajské kolo

• ŽUPNÁ KALOKAGATIA MLADÝ ZÁCHRANÁR sa nesie aj v roku 2022 v znamení olympizmu, ktorý pevne spája šport s kultúrou, výchovou a s ochranou života a životného prostredia a prospieva k mierovému spolunažívaniu.

Nitriansky samosprávny kraj usporiadal súťaž stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti NSK ŽUPNÁ KALOKAGATIA MLADÝ ZÁCHRANÁR - O POHÁR PREDSEDU NSK.

Kalokagatia v starom Grécku bola ideálom harmonicky, fyzicky, duševne, ale predovšetkým mravne kultivovanej osobnosti. Mladý záchranár svojím konaním využíva získané teoretické skúsenosti v praxi pri poskytovaní pomoci a ochrany iným v núdzi. Mladý záchranár je schopný vyriešiť teoretické a praktické poznatky na zvládnutie krízovej situácie, ktoré môžu nastať vznikom mimoriadnych udalostí a ktoré ohrozujú život človeka, jeho majetok a životné prostredie.

Súťaž je určená pre študentov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja. Je orientačným pretekom na 3 km pre päťčlenné zmiešané družstvá (z toho minimálne dvaja súťažiaci opačného pohlavia). Súťažiaci sú hodnotení z teoretických i praktických vedomostí.

Naši športovo zdatní študenti :

BUČKOVÁ ROMANA  I.A  št.odbor: ochrana osôb a majetku

FÚSKA BRANKO  III.A  št.odbor: ochrana osôb a majetku

WATTER ANDREJ   III.A št.odbor: ochrana osôb a majetku

KAŠPAR PATRIK     III.A št.odbor: ochrana osôb a majetku

TÓTHOVÁ SOŇA   III.A  št.odbor: ochrana osôb a majetku

ŠIATINSKY DOMINIK III.B št.odbor: obchod a podnikanie

HAVEROVÁ GABIKA III.B št.odbor: obchod a podnikanie

získali krásne

II.miesto

KRAJSKÁ SÚŤAŽ

Gratulujeme všetkým zúčastneným za reprezentáciu školy

• RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

• Dňa 12.októbra 2022 (streda)

o 15,30 hod.

sa budú konať triedne schôdze RZ.

Program: 1. Príhovor riaditeľky školy

2. Informácia o nakladaní s finančnými

prostriedkami RZ v šk. roku 2021/2022 – tajom. RZ

3. Voľba zástupcov rodičov do RR       - triedni učitelia